Ohita navigaatio

Jäsenyys

OAJ Pohjanmaa on yksi OAJ:n 17 alueyhdistyksestä.

Jokainen jäsen kuuluu johonkin alueyhdistykseen, mutta eivät suoraan, vaan oman yhdistyksensä kautta. Alueyhdistyksen jäseniä ovat siis alueellamme toimivat OAJ:n paikallisyhdistykset.

OAJ:n jäsenyys kannattaa!

Jäsenenä saat työelämään ja vapaalle runsaasti turvaa ja etuja. Jäsenmaksun voit vähentää verotuksessa.

Linkin takaa löydät lisätietoa liittymisestä ja esimerkiksi rinnakkaisjäsenyydestä!

LIITY OAJ:n JÄSENEKSI

Jäsenedut

OAJ:n jäsenenä saat muun muassa nämä:

  • Apua ja neuvontaa palkkaus-, työehtosopimus- ja koulutusasioissa sekä lainopillisissa kysymyksissä
  • Työttömyysturva (edellyttää liittymistä Opettajien työttömyyskassaan)
  • Vapaa-ajan tapaturma-, matka- sekä ammattihenkilön vakuutuksi
  • Opettaja-lehti
  • Loma- ja virkistysetuja
  • Autoilijan etuja
  • Alennusta majoitus- ja laivaliikennepalveluista

Voit tarkistaa OAJ:n voimassaolevat jäsenedut täältä.

LUE LISÄÄ JA LIITY JÄSENEKSI

 

OAJ Pohjanmaan jäsenyhdistykset

Yhdistys/puheenjohtaja

paikkakunta nimi sähköpostiosoite
Alajärvi Henna Hernesniemi henna.hernesniemi(at)alajarvi.fi
Alavus Mari Välimäki main.valimaki(at)gmail.com
Evijärvi Hanna-Leena Mäenpää hanna-leena.maenpaa(at)evijarvi.fi
Etelä- Pohjanmaan Musiikkiopiston Paikallisyhdistys Marja-Leena Tuomola marja-leena.tuomola(at)epmo.fi
Halsua Katja Hakala katjusa66(at)gmail.com
Ilmajoki Arttu Korkeaniemi arttu.korkeaniemi@ilmajoki.fi
Isojoki Panu Saari panu.saari(at)isojoki.fi
Isokyrö Susanna Palomäki susanna.palomaki(at)edu.isokyro.fi
Kannus Veli-Matti Kukkola veli-matti.kukkola(at)edu.kannus.fi
Karijoki Ari Honkanen ari.honkanen(at)karijoki.fi
Kaskinen Kaj-Christer Ingves kaj-christer.ingves(at)kaskinen.fi
Kauhajoki Eija Joensuu eija.joensuu@edu.kauhajoki.fi
Kauhava Sanna Kangas sanna.kangas(at)edukauhava.fi
Kaustinen Päivi Westerholm westerholmpaivi(at)gmail.com
Kokkola Marjut Levoska marjut.levoska(at)centria.fi
Kristiinankaupunki Mikko Ulfves mikko.ulfves(at)gmail.com
Kuortane Tuomas Mikkola tuomas.mikkola(at)edu.kuortane.fi
Kurikka Jaana Tahvanainen jaana.tahvanainen(at)kurikka.fi
Laihia Tanja-Tupuna Kumara tanja-tupuna.kumara(at)edu.laihia.fi
Lappajärvi Merja Tomperi-Olkkonen merja.tomperi-olkkonen(at)lappajarvi.fi
Lapua Ulla Siljamäki ulla.siljamaki(at)lapua.fi
Perho Outi Levaniemi outi.levaniemi(at)gmail.com
Pietarsaari Jessica Krohn jessica.krohn(at)edu.jakobstad.fi
Sedun paikallisyhdistys Markku Laurila markku.laurila(at)sedu.fi
Seinäjoen ammattikorkeakoulun paikallisyhdistys Riikka Ala-Sankila riikka ala-sankila(at)seamk.fi
OAJ:n Seinäjoen paikallisyhdistys ry Jaakko Kemell jaakko.kemell(at)seinajoki.fi
Soini Kyösti Pihlajamäki kyosti.pihlajamaki(at)soini.fi
Teuva Jenni Vilen jenni.vilen(at)teuva.fi
Toholampi-Lestijärvi Jenni Kuusela jenni.kuusela(at)toholampi.fi
Vaasa

Vaasan ammattikorkeakoulun paikallisyhdistys

Anne Kärki

 

Henrik Niemelä

 

 

anne.karki(at)edu.vaasa.fi

 

henrik.niemela(at)vamk.fi

 

 

Veteli Karoliina Hietalahti karolhie@outlook.com
Ähtäri Antti Braysy antti.braysy@ahtari.fi
Botnia Marina Loo marina.loo(at)korsholm.fi
Nordia Desiree Bohling desiree.bohling(at)multi.fi
FSL Inger Damlin inger.damlin(at)fsl.fi