Ohita navigaatio

Jäsenyys

OAJ Pohjanmaa on yksi OAJ:n 17 alueyhdistyksestä.

Jokainen jäsen kuuluu johonkin alueyhdistykseen, mutta eivät suoraan, vaan oman yhdistyksensä kautta. Alueyhdistyksen jäseniä ovat siis alueellamme toimivat OAJ:n paikallisyhdistykset.

OAJ:n jäsenyys kannattaa!

Jäsenenä saat työelämään ja vapaalle runsaasti turvaa ja etuja. Jäsenmaksun voit vähentää verotuksessa.

Linkin takaa löydät lisätietoa liittymisestä ja esimerkiksi rinnakkaisjäsenyydestä!

LIITY OAJ:n JÄSENEKSI

Jäsenedut

OAJ:n jäsenenä saat muun muassa nämä:

  • Apua ja neuvontaa palkkaus-, työehtosopimus- ja koulutusasioissa sekä lainopillisissa kysymyksissä
  • Työttömyysturva (edellyttää liittymistä Opettajien työttömyyskassaan)
  • Vapaa-ajan tapaturma-, matka- sekä ammattihenkilön vakuutuksi
  • Opettaja-lehti
  • Loma- ja virkistysetuja
  • Autoilijan etuja
  • Alennusta majoitus- ja laivaliikennepalveluista

Voit tarkistaa OAJ:n voimassaolevat jäsenedut täältä.

LUE LISÄÄ JA LIITY JÄSENEKSI

 

OAJ Pohjanmaan jäsenyhdistykset

Yhdistys/puheenjohtaja

paikkakunta nimi sähköpostiosoite
Alajärvi Henna Hernesniemi henna.hernesniemi(at)alajarvi.fi
Alavus Malla Kamkeris malla.kamkeris(at)alavus.fi
Evijärvi Heli Saari heli.saari(at)evijarvi.fi
Etelä- Pohjanmaan Musiikkiopiston Paikallisyhdistys Marja-Leena Tuomola marja-leena.tuomola(at)netikka.fi
Halsua Katja Hakala katjusa66(at)gmail.com
Ilmajoki Linda Lähdesmäki linda.lahdesmaki(at)ilmajoki.fi
Isojoki Panu Saari panu.saari(at)isojoki.fi
Isokyrö Susanna Palomäki susanna.palomaki(at)edu.isokyro.fi
Kannus Veli-Matti Kukkola veli-matti.kukkola(at)edu.kannus.fi
Karijoki Ari Honkanen ari.honkanen(at)karijoki.fi
Kaskinen Kaj-Christer Ingves kaj-christer.ingves(at)kaskinen.fi
Kauhajoki Ossi Viitala ossi.viitala(at)kauhajoki.fi
Kauhava Juho Salminen juho.salminen(at)edukauhava.fi
Kaustinen Minna Salmela minna.salmela(at)edu.kaustinen.fi
Kokkola Milka Mattila milka.mattila(at)edu.kokkola.fi
Kristiinankaupunki Mikko Ulfves mikko.ulfves(at)gmail.com
Kuortane Miia Siukola miia.siukola(at)edu.kuortane.fi
Kurikka Jaana Tahvanainen jaana.tahvanainen(at)kurikka.fi
Laihia Tanja-Tupuna Kumara tanja-tupuna.kumara(at)edu.laihia.fi
Lappajärvi Merja Tomperi-Olkkonen merja.tomperi-olkkonen(at)lappajarvi.fi
Lapua Ulla Siljamäki ulla.siljamaki(at)lapua.fi
Perho Outi Leväniemi outi.levaniemi(at)perho.com
Pietarsaari Jessica Krohn jessica.krohn(at)edu.jakobstad.fi
Sedun paikallisyhdistys Markku Laurila markku.laurila(at)sedu.fi
Seinäjoen ammattikorkeakoulun paikallisyhdistys Tanja Hautala tanja.hautala(at)seamk.fi
Seinäjoen Kaupungin opetusala Minna Eliala-Kangas minna.eliala-kangas(at)seinajoki.fi
Soini Kyösti Pihlajamäki kyosti.pihlajamaki(at)soini.fi
Teuva Jenni Vilén jenni.vilen(at)teuva.fi
Toholampi-Lestijärvi Jenni Saarinen jenni.saarinen(at)toholammi.fi
Vaasa Anne Kärki anne.karki(at)edu.vaasa.fi
Veteli Aino Sillanpää-Heikkilä aino.sillanpaa(at)veteli.fi
Ähtäri Anne Luodeslampi anne.luodeslampi(at)ahtari.fi
Botnia Marina Loo marina.loo(at)korsholm.fi
Nordia Desiree Böhling desiree.bohling(at)multi.fi
FSL Inger Damlin inger.damlin(at)fsl.fi